Realme 12 Pro+, Geekbench’te chipset ve RAM detaylarıyla görüldü

Realme, 29 Ocak’ta dünya genelinde tanıtılacak olan Realme 12 Pro serisi akıllı telefonlarının önemli özelliklerini tanıtıyor. Bu seri, geçen yıl piyasaya sürülen Realme 11 Pro serisinin halefleri olarak geliyor. Şimdi de Realme 12 Pro+’ın küresel versiyonu, donanım detaylarını ortaya koyan Geekbench test platformunda görüldü.

Realme 12 Pro+ modeli, RMX3840 model numarasıyla Geekbench veritabanında yer alıyor. “Parrot” kod adlı anakart ile listelenen cihaz, 1.96GHz hızında dört çekirdek ve 2.40GHz hızında dört çekirdek içeren bir yonga seti yapılandırmasına sahip. Bu, akıllı telefonun Snapdragon 7s Gen 2 işlemci ile güçlendirildiğini gösteriyor. Ayrıca veritabanı, cihazda 12GB RAM olduğunu da ortaya koyuyor. Lansmanda daha farklı RAM ve depolama yapılandırmalarının olması bekleniyor. Yazılım açısından, cihaz kutudan çıkar çıkmaz Android 14 işletim sistemine sahip olacak.

Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerinde Realme 12 Pro+, sırasıyla 1,025 ve 2,915 puan alıyor.

Realme 12 Pro+, Geekbench’te chipset ve RAM detaylarıyla görüldü

Tanıtımlara göre, Realme 12 Pro+ modeli, 3x optik, 6x kayıpsız ve 120x dijital zoom özelliklerine sahip 64MP OV64B periskop kamerasıyla gelecek ve süper OIS özelliğine sahip olacak. Ayrıca, pro modeliyle birlikte mavi deri dokulu arka panel ve dairesel kamera modülüne sahip olacağı da doğrulandı.

Realme 12 Pro+‘ın TUV sertifikası, 5,000mAh pil kapasitesine ve 67W hızlı şarj desteğine sahip olacağını gösteriyor. Sızdırılan bilgilere göre cihaz, kavisli bir ekrana sahip olacak.

Bu bilgiler ışığında, Realme 12 Pro serisinin, özellikle kamera ve şarj teknolojileri açısından dikkat çekici yenilikler sunması bekleniyor. Akıllı telefon piyasasında rekabetin yoğun olduğu bu dönemde, Realme’nin bu yeni serisiyle nasıl bir etki yaratacağı merak konusu. Gelişmiş özelliklerin yanı sıra, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yapılan bu yeniliklerin, teknoloji tutkunlarının ilgisini çekeceği açık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir