Kılıçdaroğlu bu kez de ‘Türkiye’nin yüz akı’nı hedef aldı! ‘Muhalefet şaşkınlık içinde’

HABER 7 ÖZEL

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü Gazetesi’nin Ankara Haber Müdürü Emin Özgönül’e bir röportaj verdi. Özgönül’ün aktardığına göre Kılıçdaroğlu, iktidara gelmesi halinde birçok kurumun başındaki ismi görevden alacak. Kılıçdaroğlu’nun hedefinde yer alan kurumların arasında TOKİ de bulunurken ana muhalefet liderinin başarısını defalarca ispat eden bir kuruma saldırması garip karşılandı.

GAZETECİLER HABER7’YE DEĞERLENDİRDİ

Gazeteciler Mehmet Acet, Emin Pazarcı ve Serdar Arseven; Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOKİ’ye yönelik taarruzunu Haber7’ye değerlendirdi. TOKİ’nin Türkiye’nin en başarılı kurumlarından biri olduğunun altını çizen söz konusu isimler, Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği muhalefet tarzını da eleştirdi.

TOKİ TÜRKİYE’NİN YÜZ AKLARINDAN

Kılıçdaroğlu’nun TOKİ’ye yönelik tavrına dair konuşan Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet, TOKİ’nin Türkiye’nin yüz akı olan kurumlardan olduğunu belirtti. TOKİ’nin başarısının depremden sonra tekrar ortaya çıktığını dile getiren Acet, “Çarpık bir muhalefet anlayışı var. Bunun defalarca örneğini gördük. Biliyorsunuz savunma sanayisine de saldırıyorlar. Kılıçdaroğlu ve diğer muhalefet temsilcileri yapıcı bir muhalefet sergilese kendileri için daha iyi olurdu. Muhalefetin bu dil ile başarılı olması zor.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN TAVRINI YADIRGAMADIM

Akşam Gazetesi Köşe Yazarı Emin Pazarcı da Kılıçdaroğlu’nun TOKİ konusundaki tavrını değerlendirdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutumunun şaşırtıcı olmadığını kaydeden Pazarcı, “Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin birçok başarısından rahatsız oldu bugüne kadar. O nedenle bu tavrı yadırgamadım. Kendisine yakışan bir tutum olmuş. TOKİ’nin başarısını yakın dönemde gördük.” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET GAF ÜSTÜNE GAF YAPIYOR

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOKİ’ye dair tutumunu değerlendiren bir diğer isim de Milat Gazetesi Yazarı Serdar Arseven oldu. Muhalefetin siyaset tarzına ilişkin olarak bazı vatandaşların kendisini arayarak Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a mı çalıştığını sorduğunu kaydeden Arseven, “Kılıçdaroğlu’nun yaptıklarını iktidar olmak isteyen biri yapmaz. Yerli savunma sanayisine hücüm etmesi, Atatürk Havalimanı hakkındaki açıklamaları ve son olarak TOKİ meselesi… İktidarı en güçlü olduğu alanlardan vurmaya çalışıyorlar. TOKİ depremden sonra da rüşdünü ispat etti. Vatandaş TOKİ’ye güveniyor. Sis kalkıyorsunuz, bu alandan iktidara vurmaya çalışıyorsunuz. Bu bir akıl tutulması. Muhalefet şaşkınlık içerisinde. Gaf üstüne gaf yapıyorlar.” diye konuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir