Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Kızılay’ın Çadır Satması Yanlıştı”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kızılay’ın Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından çadır satmasının yanlış olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, TV100’de Candaş Tolga Işık’ın programına katıldı. 

Kızılay’ın Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından AHBAP’a çadır sattığı ortaya çıkmış ve büyük tepki çekmişti. Kalın, ‘Kızılay Başkanı’nın o koltukta oturuyor olması sizin içinize siniyor mu?’ sorusuna ‘Böyle bir dönemde çadır satılmaz. Bu bir hataydı’ dedi. Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın skandalın ardından yaptığı ilk açıklamanın da hatalı olduğunu belirten Kalın, ‘Bu tartışmanın uzaması, devam etmesi de birtakım hataları birbiri ardına getirdi’ ifadelerini kullandı. Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Kızılay hepimizin kurumu, bizden önce de vardı, bizden sonra da devam edecek. Buna böyle bakmalıyız. Pireye kızıp yorgan yakmayalım. Şu anda kan acil bir ihtiyaç. Kan stokunun mutlaka tam olması lazım. Kişilerin hataları bir yana kurumun devamı, kurumun ihtiyaçlarını karşılaması son derece önemli. Bunun bir tepki olduğunu anlıyorum ama o tepkiyi doğru yöne kanalize edelim. Vakti zamanı geldiğinde öbür konular da konuşulur. Ama şu anda kan acil bir ihtiyaç. Zamanı geldiğinde umarım gereğini yapar ilgili arkadaşlar.’

İşte o açıklama ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*