Bilgisayar mühendisleri bile bilmiyor; Bir dokunuşla bilgisayarı canavara çevirin

Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Şirket işleri ve öğrencilik işlerinin yanı sıra oyun da oynadığımız bilgisayarlar zamanla ağırlaşarak yavaşlıyor. Özellikle oyun oynayanlar bu durumdan şikayet ediyor. Fakat bilgisayarı tam bir oyun canavarına dönüştürmek çok kolay.

Yazılımı ne olursa olsun bilgisayarlarınızın hızlı olması için güncel olması en büyük öncelik. Birçok bilgisayar uzmanı cihazların güncelliğinin çalışma hızlarını etkilediğini söylüyor. Öte yandan geçici bir çözüm olarak da bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

KESİNLİKLE DENEMELİSİNİZ! BİLGİSAYARINIZ CANAVARA DÖNÜŞECEK

kingston.com sitesinde bilgisayar performansını artırmak için bazı tüyolar paylaşıldı. Çok sayıda sistemin bilgisayar açıldığında başladığına dikkat çekilen yazıda bu durumun bilgisayarlarda performans düşüklüğüne yol açtığı belirtildi.

Açılışta başlatılan programları devre dışı bırakmak için Görev Yöneticisi’ni açın ve Başlangıç sekmesini tıklatın. ‘Başlangıç etkisi’ size programların açılış üzerinde yüksek ya da düşük etkilere sahip olduğunu gösterir. Etkisi yüksek olanlar, sistem performansınızı düşmesinden sorumlu programlardır.

Bir programın açılışta başlatılmasını durdurmak için seçmek istediğiniz programı sağ tıklatın ve ‘Devre dışı bırak’ı tıklatın.’

Kaynak: kingston.com

Derleme: teknolojioku.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir